~Girls Forever~
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemPortalRegistruj sePristupi

 

 Lepe i ružne žene

Ići dole 
+6
...Bojana...
error(no.23)
Kathy H.
enfant du monde
Mon amour
Tool
10 posters
AutorPoruka
Tool
~VIP Clan~
~VIP Clan~
Tool


Broj poruka : 714
Horoskopski znak : Rak
Godine : 26
Datum pristupa : 23.04.2014

Lepe i ružne žene Empty
PočaljiNaslov: Lepe i ružne žene   Lepe i ružne žene EmptySre Jun 25, 2014 1:04 pm

Da li smatrate da je lepšim,zgodnijim i seksipilnijim ženama  sve u životu  lakše nego ružnijim ženama?
Svako voli lepe ljude,uvek će neka sa velikim sisama, dobrim nogama ili   zavodljivim pogledom imati više šanse da prođe na kastingu za posao nego neka od 100 kg ili daskara.
Možda se svaka žena jednom zapita u svom životu da li je lepa ili ružna.Kada lepa shvati svoje prednosti,onda se nadigne,postane kuja i gazi druge žene,vadeći se na svoju spoljašnjost.Dok se ružne žene pomire sa svojom sudbinom,i odluče da se dokažu svetu tako što će postati spisateljice,slikarke,političarke itd.

A često se ispod svog tog glamura i  sjaja lepih žena zapravo krije jedna površna,ništavna duša,koja nema nikakvu harizmu i dobrotu u sebi,nakon razgovora sa jednom takvom čovek poželi da pobegne.S druge strane,ružne žene obično mogu imati dobru dušu i neku harizmu,mada je sve to individualno.Neke postanu i ogorčene i besne na svet oko sebe,i kunu muškarce.
Sad se setih i jednog Andrićevog citata
''Ima žena koje su neugledne i opore na oči, kao seoski hlebac, ali kriju u sebi veliku i zdravu slast za onoga ko se ne da zbuniti spoljašnjošću nego gleda i oseća dublje i stvarnije.''

I još jedan citat
''Lepe žene nikada ne sumnjaju u svoju inteligenciju,ali inteligente žene uvek sumnjaju u svoju lepotu''

Šta vi mislite generalno o svemu ovome?Koliko je zapravo u 21.veku bitan fizički izgled čoveka,i da li je takvim ljudima zapravo lakše?
Nazad na vrh Ići dole
Mon amour
La curiosidad mató al gato
La curiosidad mató al gato
Mon amour


Broj poruka : 36131
Horoskopski znak : Rak
Godine : 32
Datum pristupa : 14.10.2010
Lokacija : Bratislava

Lepe i ružne žene Empty
PočaljiNaslov: Re: Lepe i ružne žene   Lepe i ružne žene EmptyČet Jun 26, 2014 12:10 am

Sve je tačno što si napisala, nažalost. Lepi ljudi se uvek i svuda snađu, a to što nemaju mozak, to nije bitno. Kao npr Jelena Karleuša,nema pojma da peva, ali je svi slušaju, mada je meni ružna. Lady Gaga je ružna, ali bar ume da peva. Tako da kome je bitan fizički izgled nije mu bitno kakva je osoba u duši, ali ima i onih kojima nije bitan fizički izgled, sve zavisi kakvih sve osoba i gde ima.

_________________
Lepe i ružne žene Tcdmir11
Nazad na vrh Ići dole
https://bruno-mars.forumotion.com/forum
Mad hatter
užas postmoderne
užas postmoderne
Mad hatter


Broj poruka : 48567
Horoskopski znak : Vodolija
Godine : 28
Datum pristupa : 27.10.2009

Lepe i ružne žene Empty
PočaljiNaslov: Re: Lepe i ružne žene   Lepe i ružne žene EmptyPon Jul 21, 2014 1:18 pm

Ima Bukovski jedan citat, koji mnogo volim:
"Što, bre, uništavaš svoju lepotu? Zašto ne živiš u miru sa njom?"
"Zato što ljudi misle da je lepota sve što imam. Lepota ne znači ništa, prolazna je. Ne znaš koliko imaš sreće što si ružan, jer kada te ljudi vole, znaš da je to zbog drugih stvari."
"Shvatam, ja sam srećnik..."
"Ne, ja mislim da imaš veoma neobično lice!"

_________________
our house is a very, very, very fine house Lepe i ružne žene E6d90fe544b9853f8532539d8c3a8b08
Nazad na vrh Ići dole
enfant du monde
Mesečeva kći
Mesečeva kći
enfant du monde


Broj poruka : 13673
Horoskopski znak : Jarac
Godine : 27
Datum pristupa : 19.12.2009

Lepe i ružne žene Empty
PočaljiNaslov: Re: Lepe i ružne žene   Lepe i ružne žene EmptyPon Sep 29, 2014 3:58 am

Ne mora da znači da je žena glupa, površna i ništavna duša samo zato što je lepa.
Nazad na vrh Ići dole
Kathy H.
traljavi pocetak
traljavi pocetak
Kathy H.


Broj poruka : 10532
Horoskopski znak : Ovan
Godine : 26
Datum pristupa : 21.05.2013
Lokacija : NYC

Lepe i ružne žene Empty
PočaljiNaslov: Re: Lepe i ružne žene   Lepe i ružne žene EmptySub Okt 04, 2014 1:04 am

Mnogo puta sam razmisljala na tu temu. Shvatam da je lepota danas vecini ljudima bitna, eto i meni je vazno, ali ne mora da bude od presudnog znacaja. Znam mnoge prelepe devojke ne umeju ni dve recenice da sklope i neke koje su manje lepe, ali su prepametne i komunikatvne. Sta im vredi i da je najlepsa devojka, ako ne ume nista da prica. Tako da lepota nije najvaznija i ne znaci da su lepe devojke praznoglave i slicno.
Nazad na vrh Ići dole
error(no.23)
Moderator
Moderator
error(no.23)


Broj poruka : 27854
Datum pristupa : 05.10.2009

Lepe i ružne žene Empty
PočaljiNaslov: Re: Lepe i ružne žene   Lepe i ružne žene EmptySre Sep 23, 2015 6:38 pm

tacno je sve sto ste pisale, slazem se... nazalost zivimo u takvom svetu gde je fizicki izgleda mnogo bitan jer on nam olaksava/otezava u zavisnosti od izgleda nas dalji prodor u svet, posao, lakse se sklapaju simpatije itd itd... ljudi su povrsni i to je jedino sto vide... meni se to licno ne dooada i potpuno mislim da je to bezveze, ali sam relana i shvatam da je to tako jednostavno sada... citati su poedili Very Happy

_________________
Lepe i ružne žene D8d3668c85712f7e15e277559645f3fe7f3f4ecc
Nazad na vrh Ići dole
Mad hatter
užas postmoderne
užas postmoderne
Mad hatter


Broj poruka : 48567
Horoskopski znak : Vodolija
Godine : 28
Datum pristupa : 27.10.2009

Lepe i ružne žene Empty
PočaljiNaslov: Re: Lepe i ružne žene   Lepe i ružne žene EmptyČet Sep 24, 2015 8:09 pm

enfant du monde ::
Ne mora da znači da je žena glupa, površna i ništavna duša samo zato što je lepa.

_________________
our house is a very, very, very fine house Lepe i ružne žene E6d90fe544b9853f8532539d8c3a8b08
Nazad na vrh Ići dole
error(no.23)
Moderator
Moderator
error(no.23)


Broj poruka : 27854
Datum pristupa : 05.10.2009

Lepe i ružne žene Empty
PočaljiNaslov: Re: Lepe i ružne žene   Lepe i ružne žene EmptyPet Sep 25, 2015 8:02 pm

Crnjanska ::
enfant du monde ::
Ne mora da znači da je žena glupa, površna i ništavna duša samo zato što je lepa.

slazem se Very Happy evo ja sam primer ahhahaah Very Happy saliiim se Very Happy
ali istina je definitivno da ne mora to da znaci iako dosta ljudi imaju predrasude sto se toga tice:D takpo sam npr cula da neki ljudi govore kako su svi debeli ljudi zapravo zli, jer su iskopleksirani i onda mrze druge i onda su zli :O sto je po meni potpuno nelogicno i neosnovana optuzba

_________________
Lepe i ružne žene D8d3668c85712f7e15e277559645f3fe7f3f4ecc
Nazad na vrh Ići dole
Kenzo Tenma
Life Goes On
Life Goes On
Kenzo Tenma


Broj poruka : 110081
Horoskopski znak : Strelac
Godine : 28
Datum pristupa : 06.09.2009

Lepe i ružne žene Empty
PočaljiNaslov: Re: Lepe i ružne žene   Lepe i ružne žene EmptySub Sep 26, 2015 1:08 am

enfant du monde ::
Ne mora da znači da je žena glupa, površna i ništavna duša samo zato što je lepa.


Slazem se,ali mnogim lepim ljudima ta lepota udari u glavu.Shvate da mogu da dobiju razne povlastice i da se lakse provlace nego drugi,pa vremenom pocnu da koriste tu lepotu.
Mada sve zavisi kako ko posmatra lepotu.Nekim ljudima je lepota sminka,skupa odeca,nakit,frizura.Samo zato sto se neko sredio,ne znaci nuzno da je lep (a postoji mnogo tih "sredjenih" devojaka,koje uopste nisu ni lepe,ni zgodne).

_________________
Lepe i ružne žene Photo10
When you're in the darkness, you only sink deeper into it.
Keep the light shining.
Nazad na vrh Ići dole
https://girlsthebestalways.forumotion.net
...Bojana...
Paparazzi
Paparazzi
...Bojana...


Broj poruka : 147
Datum pristupa : 30.10.2009

Lepe i ružne žene Empty
PočaljiNaslov: Re: Lepe i ružne žene   Lepe i ružne žene EmptyČet Okt 08, 2015 5:24 pm

Ne mislim da je lepim ljudima lakse u zivotu. Imaju manje-vise iste probleme kao i svi. To sto je lep/lepa ne znaci da je decko/devojka nece prevariti, ne znaci da se zadrzati posao, ne znaci da ce imati iskrenog prijatelja ili da je zdrav/zdrava. Mozda je lakse da do necega dodju, ali im je jednako tesko da dobre stvari zadrze. Ne mora da znaci da su lepi nuzno i praznoglavi i da su nezanimljivi. MEni je divno da upoznam lepog coveka, jer volim lepotu u svim oblicima i polovima da vidim. Znam mnogo lepih ljudi koji mi postanu jos lepsi kad ih upoznam, a moje iskustvo je takvo da su ruzni ljudi iz moje tacke vidjenja toliko iskompleksirani i nesigurni da samo sire negativnost i zlo ko sebe. Takvo je moje iskustvo.
Nazad na vrh Ići dole
stargirl
she belives
she belives
stargirl


Broj poruka : 3825
Horoskopski znak : Devica
Godine : 23
Datum pristupa : 22.12.2011

Lepe i ružne žene Empty
PočaljiNaslov: Re: Lepe i ružne žene   Lepe i ružne žene EmptyPon Nov 02, 2015 11:56 am

enfant du monde ::
Ne mora da znači da je žena glupa, površna i ništavna duša samo zato što je lepa.
Najistinitija stvar ikada.Često imamo zablude o lepim, fizički savršenim ljudima.Koliko sam upoznala oniih kojima lepota ne može da nadomesti nedostatak mozga, toliko je i onih ljudi koji su prelepi i spolja i iznutra.
Lepota može da im omogući da se provuku u nekim sferama života, ali takvi ljudi su uvek na meti zavidnih ljudi, ljubomornih i nezadovoljnih svojim životima.Možda su lepi spolja ali to ne znači da u sebi ne vode neke veoma ružne i teške borbe.
Nazad na vrh Ići dole
Mad hatter
užas postmoderne
užas postmoderne
Mad hatter


Broj poruka : 48567
Horoskopski znak : Vodolija
Godine : 28
Datum pristupa : 27.10.2009

Lepe i ružne žene Empty
PočaljiNaslov: Re: Lepe i ružne žene   Lepe i ružne žene EmptySre Sep 16, 2020 4:40 pm

Mislim da mi nijedna ženska osoba koja je ženstvena nije ružna.

_________________
our house is a very, very, very fine house Lepe i ružne žene E6d90fe544b9853f8532539d8c3a8b08
Nazad na vrh Ići dole
Kenzo Tenma
Life Goes On
Life Goes On
Kenzo Tenma


Broj poruka : 110081
Horoskopski znak : Strelac
Godine : 28
Datum pristupa : 06.09.2009

Lepe i ružne žene Empty
PočaljiNaslov: Re: Lepe i ružne žene   Lepe i ružne žene EmptySre Mar 10, 2021 12:13 am

Meni na lepotu kod drugih utice i to kakvi su kao osobe i kakav odnos imam sa njima (ako govorimo o ljudima koje poznajem) ili kakav utisak generalno ostavljaju na mene (ako ih ne poznajem). Znam da zvuci malo pateticno, ali meni svi postanu lepsi kad ih zgotivim, a kad mi se neko ne svidja kao osoba, cak i ako mi objektivno bude lep, nekako vise ne mogu da ga posmatram tako. I mislim da niko nije ruzan, u sustini vecina ljudi izgleda sasvim okej, a i svako moze da se sredi da lepse izgleda i lepse se oseca.

_________________
Lepe i ružne žene Photo10
When you're in the darkness, you only sink deeper into it.
Keep the light shining.
Nazad na vrh Ići dole
https://girlsthebestalways.forumotion.net
Mad hatter
užas postmoderne
užas postmoderne
Mad hatter


Broj poruka : 48567
Horoskopski znak : Vodolija
Godine : 28
Datum pristupa : 27.10.2009

Lepe i ružne žene Empty
PočaljiNaslov: Re: Lepe i ružne žene   Lepe i ružne žene EmptyNed Mar 28, 2021 12:21 am

Kim Taehyung ::
Meni na lepotu kod drugih utice i to kakvi su kao osobe i kakav odnos imam sa njima (ako govorimo o ljudima koje poznajem) ili kakav utisak generalno ostavljaju na mene (ako ih ne poznajem). Znam da zvuci malo pateticno, ali meni svi postanu lepsi kad ih zgotivim, a kad mi se neko ne svidja kao osoba, cak i ako mi objektivno bude lep, nekako vise ne mogu da ga posmatram tako.
I kod mene je taj slučaj.

_________________
our house is a very, very, very fine house Lepe i ružne žene E6d90fe544b9853f8532539d8c3a8b08
Nazad na vrh Ići dole
Selina Kyle
もののあわれ
もののあわれ
Selina Kyle


Broj poruka : 10677
Horoskopski znak : Vodolija
Godine : 24
Datum pristupa : 11.10.2013

Lepe i ružne žene Empty
PočaljiNaslov: Re: Lepe i ružne žene   Lepe i ružne žene EmptyČet Apr 27, 2023 9:23 am

Otprilike vidim da su se kroz temu postavljala ova pitanja, ako sam dobro razumela:

1. Da li lepe žene lakše prolaze u životu?
2. Da li je lepa žena uvek nadmena, površna, ništavna, neinteligentna?
3. Šta, u stvari, čini ženu lepom?

Prvo odgovor na treće. Tema postavlja pitanje vezano za "objektivnu", konvencionalnu, fizičku lepotu. Moj stav po pitanju fizičke lepote je možda kliše, ali stvarno mislim da postoji ružna žena ili osoba generalno. (U stvari uvek sam imala neko mišljenje da muškarac može fizički da bude ružan, a žena ne, to mi je uvek bilo tako ahhaha naravno ovo je vrlo subjektivno mišljenje) Ali:
Eddie Munson ::
Meni na lepotu kod drugih utice i to kakvi su kao osobe i kakav odnos imam sa njima (ako govorimo o ljudima koje poznajem) ili kakav utisak generalno ostavljaju na mene (ako ih ne poznajem). Znam da zvuci malo pateticno, ali meni svi postanu lepsi kad ih zgotivim, a kad mi se neko ne svidja kao osoba, cak i ako mi objektivno bude lep, nekako vise ne mogu da ga posmatram tako. I mislim da niko nije ruzan, u sustini vecina ljudi izgleda sasvim okej, a i svako moze da se sredi da lepse izgleda i lepse se oseca.
Sa ovim se apsolutno, 100% slažem. Imam isto shvatanje lepote (kod ljudi), mnogo faktora utiče na to da li je neko za mene lep ili ružan. Kada znam da je neko stvarno loša osoba, on će za mene uvek biti ružan, ma koliko njegov fizički opis bio lep i atraktivan. Meni je ovakvo rezonovanje uvek imalo smisla i delovalo moralno ispravno, tako sam vaspitana i naučena; međutim ovo nije univerzalno i navodno fizički izgled i rasuđivanje i procenjivanje ljudi na osnovu fizičkog izgleda je mnogo "prirodnija" stvar kod ljudi.

Da li lepe žene lakše prolaze u životu? Prvo bih preformulisala pitanje u da li lepi ljudi (bilo kog pola) bolje prolaze. I nemam konačan odgovor na ovo, ali instinkt mi kaže da je ipak "da" (ali komplikovano je). I ovaj odgovor važi kada su u pitanju društvene situacije, tako da nije apsolutno "da". Nesreća ne bira na osnovu bilo čega, pa ni fizičkog izgleda.
...Bojana... ::
To sto je lep/lepa ne znaci da je decko/devojka nece prevariti, ne znaci da se zadrzati posao, ne znaci da ce imati iskrenog prijatelja ili da je zdrav/zdrava. Mozda je lakse da do necega dodju, ali im je jednako tesko da dobre stvari zadrze.
Sad kad konkretno razmislim o ženama, prođe mi kroz glavu koliko se nasilja nad ženama dešavalo kroz istoriju i u sadašnjosti, emotivnog, fizičkog i seksualnog, femicida, diskriminacije. Koliko je pogrešnih, irelevantnih i varljivih mišljenja o tome kako fizički izgled utiče na verovatnoću da žena neki vid nasilja doživi. I to me ipak vodi da promenim odgovor u "ne", lepe žene (pa ni muškarci) ne prolaze bolje u životu, suočavaju se sa problemima sa kojima se svaka žena suočava i ne dobijaju lepotom nikakvu protekciju. Istina, možda će u nekim društvenim situacijama biti u privilegovanom položaju, tako da ni ovaj odgovor nije apsolutan; u stvari, odgovor varira od situacije do situacije. Mislim da verovanje da lepe žene lagano prolaze u životu može da bude i opasan, a i diskriminatoran na neki način; u startu nipodaštava (lepe) uspešne žene i diskredituje njihov uspeh, pripisujući ga fizičkoj lepoti, a ne trudu, radu i inteligenciji.

I na kraju, to da su lepe žene zle, glupe, nadmene je zastareo, detinjast, i krajnje mizogin stav.
Tool ::
Kada lepa shvati svoje prednosti,onda se nadigne,postane kuja i gazi druge žene,vadeći se na svoju spoljašnjost.Dok se ružne žene pomire sa svojom sudbinom,i odluče da se dokažu svetu tako što će postati spisateljice,slikarke,političarke itd.
Ovo mi je totalna besmislica, ali zapravo nije uopšte neko nepopularno mišljenje. Opet ne postoji neka univerzalna apsolutna istina. Postoje umetnice i političarke koje su izuzetno lepe i veoma svesne svoje lepote. Postoje "ružne" žene koje se izgube u svojim nesigurnostima i koje takođe postanu opsednute fizičkim izgledom u želji sa poboljšanjem istog kod sebe, i u fokusu na "spoljašnje", potpuno zapostave "unutrašnje" i postanu onakve kakvima često okarakterišemo lepe: površne, neharizmatične, zbog nedostatka samopouzdanja često zlobne, zavidne i negativne. Poenta priče, nešto oko čega mi se čini da se svi postovi vrte, i jeste to - nepostojanje tačnog odgovora na ovo i slična pitanja. Fizički izgled ne čini čoveka, ne određuje njegov karakter, interesovanja, ne određuje to da li će imati težak život. Ne treba se voditi presudama i stereotipima o lepim, odnosno ružnim ljudima.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Lepe i ružne žene Empty
PočaljiNaslov: Re: Lepe i ružne žene   Lepe i ružne žene Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Lepe i ružne žene
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Najlepse zene

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
~Girls Forever~ :: O lepoti-
Skoči na: