~Girls Forever~
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemPortalRegistruj sePristupi

 

 Ginekološko i akušersko nasilje

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
Mad hatter
užas postmoderne
užas postmoderne
Mad hatter


Broj poruka : 48567
Horoskopski znak : Vodolija
Godine : 28
Datum pristupa : 27.10.2009

Ginekološko i akušersko nasilje Empty
PočaljiNaslov: Ginekološko i akušersko nasilje   Ginekološko i akušersko nasilje EmptyUto Jul 26, 2022 10:40 pm

Na mrežama je sve više ispovesti trudnica i porodilja o nasilju tokom i nakon porođaja, ali i nasilja tokom ginekoloških pregleda.

Da li ste upoznate sa temom ginekološkog i akušerskog nasilja?
Šta vi lično svrstavate pod ginekološko i/ili akušersko nasilje?
Da li mislite da je akušerskog nasilja bilo oduvek a da žene o tome nisu govorile ili smatrate da je nasilje počelo tek skoro?
Da li mislite da je ponašanje akušera i babica bolje prema prema trudnicama čiji partner prisustvuje porođaju?

_________________
our house is a very, very, very fine house Ginekološko i akušersko nasilje E6d90fe544b9853f8532539d8c3a8b08
Nazad na vrh Ići dole
error(no.23)
Moderator
Moderator
error(no.23)


Broj poruka : 27854
Datum pristupa : 05.10.2009

Ginekološko i akušersko nasilje Empty
PočaljiNaslov: Re: Ginekološko i akušersko nasilje   Ginekološko i akušersko nasilje EmptySre Avg 31, 2022 6:49 pm

Mad hatter ::
Na mrežama je sve više ispovesti trudnica i porodilja o nasilju tokom i nakon porođaja, ali i nasilja tokom ginekoloških pregleda.

Da li ste upoznate sa temom ginekološkog i akušerskog nasilja?
Šta vi lično svrstavate pod ginekološko i/ili akušersko nasilje?
Da li mislite da je akušerskog nasilja bilo oduvek a da žene o tome nisu govorile ili smatrate da je nasilje počelo tek skoro?
Da li mislite da je ponašanje akušera i babica bolje prema prema trudnicama čiji partner prisustvuje porođaju?


Ja zapravo nisam upoznala. Tek skoro sam cula i pocela da razmisljam dublje o tome, kako su se oko mene drugarice pocele baviti bebicama.. Izgoogla sam sad i nasla par clanaka, dosta mi je bio jedan da se iznerviram... ja kada sam cula ovaj pojam nisam mogla ni da zamislim sta se zapravo krije iza toga.. neverovatno mi je da neko cuti o tome hahaha a ovaj deo za partnera se secam da sam u sali naglasila da ako stvarno osetim da situacija ide ka tome, moj partner ce biti tu samnom zajedno sa svojom vojnom opremom i ja cu biti osoba na kojoj ce da vrsi nasilje samo beba koja zeli da izadje plez

_________________
Ginekološko i akušersko nasilje D8d3668c85712f7e15e277559645f3fe7f3f4ecc
Nazad na vrh Ići dole
Selina Kyle
もののあわれ
もののあわれ
Selina Kyle


Broj poruka : 10677
Horoskopski znak : Vodolija
Godine : 24
Datum pristupa : 11.10.2013

Ginekološko i akušersko nasilje Empty
PočaljiNaslov: Re: Ginekološko i akušersko nasilje   Ginekološko i akušersko nasilje EmptyUto Feb 28, 2023 12:21 am

Da li ste upoznate sa temom ginekološkog i akušerskog nasilja?
Upoznata sam sa temom preko medija (vesti i društvene mreže), nisam samostalno istraživala i guglala, već više čitala članke koji bi mi iskočili na feed-u. Konkretno prošle godine, kada je tema dobila medijsku pažnju. Nažalost prvi susret sa temom je neki svakodnevni razgovor koji bih kao mlađa čula među starijim ženama. Nisam tada znala da je to ginekološko-akušersko nasilje, ali priče o lošem ophođenju medicinskog osoblja prema ženama i bebama nisu bile tolika retkost.

Šta vi lično svrstavate pod ginekološko i/ili akušersko nasilje?
U medijima najviše čitam o verbalnom i fizičkom nasilju nad ženama tokom trudnoće, porođaja, i posle porođaja, u šta ubrajam i uskraćivanje medicinske pomoći i sprovođenje prinudnih nasilnih medicinskih procedura. Nisam sigurna da li se i ovo ubraja, ali ja bih pod ginekološkim nasiljem svrstala i onu vrstu zlostavljanja žene od strane medicinskog osoblja koje se ne dešava za vreme trudnoće ili porođaja, ali ima veze sa reproduktivnim zdravljem žena; da su verbalno nasilje (agresivna komunikacija, vređanje, nipodaštavanje), fizičko i seksualno nasilje nešto može i što se verovatno dešava na ginekološkim pregledima.

Da li mislite da je akušerskog nasilja bilo oduvek a da žene o tome nisu govorile ili smatrate da je nasilje počelo tek skoro?
Mislim da je to nešto što je uvek postojalo, kao i svako nasilje nad ženama, čak mislim da je opasna ideja da je to isključivo savremena pojava, jer nastaje u cilju demantovanja i zataškavanja ovakvih priča - podseća me na narativ koji su ljudi pokušali da probiju kada je više žena počelo da priča o fizičkom i seksualnom nasilju nad ženama, konkretno oko 2018. godine i Me Too pokreta.

Da li mislite da je ponašanje akušera i babica bolje prema prema trudnicama čiji partner prisustvuje porođaju?
Nemam odgovor na ovo pitanje...
Nazad na vrh Ići dole
Mad hatter
užas postmoderne
užas postmoderne
Mad hatter


Broj poruka : 48567
Horoskopski znak : Vodolija
Godine : 28
Datum pristupa : 27.10.2009

Ginekološko i akušersko nasilje Empty
PočaljiNaslov: Re: Ginekološko i akušersko nasilje   Ginekološko i akušersko nasilje EmptyUto Apr 18, 2023 2:26 am

Šta vi lično svrstavate pod ginekološko i/ili akušersko nasilje?
Svaki vid nepoštovanja pacijenta i unižavanje problema sa kojim pacijent dolazi lekaru smatram vrstom nasilja, naravno, ali u slučaju ginekološkog i akušerskog nasilja posebno se ističu unižavanje i fizičke i emotivne boli kod žene, neohrabrenje žene koja na svet donosi novi život, poređenje problema pacijenta sa problemima drugih pacijenata. Sasvim iskreno, nasiljem nad ženom pacijentom kod ginekologa ili akušera, smatram svako ponašanje koje ženi ne uliva poverenje, razumevanje i poštovanje.
Selina Kyle ::
uskraćivanje medicinske pomoći i sprovođenje prinudnih nasilnih medicinskih procedura. Nisam sigurna da li se i ovo ubraja, ali ja bih pod ginekološkim nasiljem svrstala i onu vrstu zlostavljanja žene od strane medicinskog osoblja koje se ne dešava za vreme trudnoće ili porođaja, ali ima veze sa reproduktivnim zdravljem žena; da su verbalno nasilje (agresivna komunikacija, vređanje, nipodaštavanje), fizičko i seksualno nasilje nešto može i što se verovatno dešava na ginekološkim pregledima.


Da li mislite da je akušerskog nasilja bilo oduvek a da žene o tome nisu govorile ili smatrate da je nasilje počelo tek skoro?
Selina Kyle ::
Mislim da je to nešto što je uvek postojalo, kao i svako nasilje nad ženama, čak mislim da je opasna ideja da je to isključivo savremena pojava, jer nastaje u cilju demantovanja i zataškavanja ovakvih priča

Da li mislite da je ponašanje akušera i babica bolje prema prema trudnicama čiji partner prisustvuje porođaju?
Na moju veliku žalost, apsolutno mislim da da.

_________________
our house is a very, very, very fine house Ginekološko i akušersko nasilje E6d90fe544b9853f8532539d8c3a8b08
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Ginekološko i akušersko nasilje Empty
PočaljiNaslov: Re: Ginekološko i akušersko nasilje   Ginekološko i akušersko nasilje Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Ginekološko i akušersko nasilje
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Nasilje u partnerskim odnosima

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
~Girls Forever~ :: Stavovi-
Skoči na: