~Girls Forever~
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemPortalRegistruj sePristupi

 

 Vegetarijanstvo i veganizam

Ići dole 
+2
Selina Kyle
Mad hatter
6 posters
AutorPoruka
Selina Kyle
もののあわれ
もののあわれ
Selina Kyle


Broj poruka : 10653
Horoskopski znak : Vodolija
Godine : 24
Datum pristupa : 11.10.2013

Vegetarijanstvo i veganizam Empty
PočaljiNaslov: Vegetarijanstvo i veganizam   Vegetarijanstvo i veganizam EmptyPon Avg 28, 2017 5:57 pm

Da li je neka od vas vegan ili vegetarijanac ili bi želela to da bude?
Šta mislite o ljudima koji bojkotuju namirnice životinjskog porekla i, eventualno, o njihovim razlozima?
Nazad na vrh Ići dole
Mad hatter
užas postmoderne
užas postmoderne
Mad hatter


Broj poruka : 48567
Horoskopski znak : Vodolija
Godine : 28
Datum pristupa : 27.10.2009

Vegetarijanstvo i veganizam Empty
PočaljiNaslov: Re: Vegetarijanstvo i veganizam   Vegetarijanstvo i veganizam EmptyPon Avg 28, 2017 8:07 pm

Nisam nikada bila i nikada nisam želela da budem, jer previše volim meso i pored toga sam nulta krvna grupa kojoj je meso neophodno.
Ne mislim ništa posebno o ovakvom načinu ishrane. Jedino ne volim da čujem kao razlog to što vole životinje, jer to mi nije dovoljan razlog. Volim biljke i jedem ih, kontam da je to isto. Takođe, moji baka i deka žive na selu, gaje životinje, i nije im žao da ih zakolju i pojedu; ne vidim zašto bi jednom tinejdžeru/mladom čoveku bilo žao.

_________________
our house is a very, very, very fine house Vegetarijanstvo i veganizam E6d90fe544b9853f8532539d8c3a8b08
Nazad na vrh Ići dole
Kathy H.
traljavi pocetak
traljavi pocetak
Kathy H.


Broj poruka : 10532
Horoskopski znak : Ovan
Godine : 26
Datum pristupa : 21.05.2013
Lokacija : NYC

Vegetarijanstvo i veganizam Empty
PočaljiNaslov: Re: Vegetarijanstvo i veganizam   Vegetarijanstvo i veganizam EmptyUto Avg 29, 2017 4:33 pm

Mad hatter ::
Nisam nikada bila i nikada nisam želela da budem, jer previše volim meso i pored toga sam nulta krvna grupa kojoj je meso neophodno.

Veganizam mi je preteran i ne razumem to. Kao da ce neko posto ne jede meso ili bilo sta zivotinjskog porekla/nosi sinteticku odecu spasiti zivotinjske vrste koje izumiru.
Vegetarijanstvo mi je donekle i okej.
Nazad na vrh Ići dole
Selina Kyle
もののあわれ
もののあわれ
Selina Kyle


Broj poruka : 10653
Horoskopski znak : Vodolija
Godine : 24
Datum pristupa : 11.10.2013

Vegetarijanstvo i veganizam Empty
PočaljiNaslov: Re: Vegetarijanstvo i veganizam   Vegetarijanstvo i veganizam EmptySub Okt 07, 2017 10:47 pm

Kad sam bila mala, bilo mi je žao životinja, htela sam da budem vegetarijanac, mama mi nije dala. (lol) Ali su me podržali i pohvalili kada sam u tom periodu rešila da postim da bih se pričestila u crkvi Rolling Eyes
Ne osuđujem ni vegetarijance ni vegane - mislim da se negde ubrzo posle formiranja društva preispituje moralnost ubijanja životinja zbog hrane, otud post u većini religija. Ranije nismo razmišljali o tome - bilo nam je normalno da ubijemo da bismo preživeli. Mislim, ljudskoj rasi je bilo, a pojedinac nije ni postojao haha. Nemam pojma, tako razmišljam. Mislim da će u tom smislu uvek biti ljudi koji preispituju to da su ljudi svaštojedi, pozivajući se na ljubav prema životinjama, moral, religiju ili zdravlje.
Ja ne bih bila nijedan od tih tipova vegana/vegetarijanaca; jeste me ranije interesovalo da li bi stvarno takva ishrana poboljšala ili pogoršala moje zdravlje, ali nisam isprobavala. Inače gotovo da ne jedem meso, prosto ne volim. Samo piletinu i ribu baaaš mnogo volim. Tako da bih hipotetički mogla da budem peskatarijanac ili vegetarijanac. Vegan teško, volim mlečne proizvode. C:
Nazad na vrh Ići dole
Mad hatter
užas postmoderne
užas postmoderne
Mad hatter


Broj poruka : 48567
Horoskopski znak : Vodolija
Godine : 28
Datum pristupa : 27.10.2009

Vegetarijanstvo i veganizam Empty
PočaljiNaslov: Re: Vegetarijanstvo i veganizam   Vegetarijanstvo i veganizam EmptySub Sep 12, 2020 12:21 pm

Amy Pond ::
Kad sam bila mala, bilo mi je žao životinja, htela sam da budem vegetarijanac, mama mi nije dala. (lol)
lol  lol

Amy Pond ::
Ne osuđujem ni vegetarijance ni vegane - mislim da se negde ubrzo posle formiranja društva preispituje moralnost ubijanja životinja zbog hrane, otud post u većini religija. Ranije nismo razmišljali o tome - bilo nam je normalno da ubijemo da bismo preživeli. Mislim, ljudskoj rasi je bilo, a pojedinac nije ni postojao haha. Nemam pojma, tako razmišljam. Mislim da će u tom smislu uvek biti ljudi koji preispituju to da su ljudi svaštojedi, pozivajući se na ljubav prema životinjama, moral, religiju ili zdravlje.
Delim mišljenje. Jedino što ne volim je nametanje takvog stava kao ispravnog. Lično ne poznajem vegeterijance niti vegane koji su taj napadan tip koji to ističe i ubeđuje kako je to ispravno, ali (najviše iz meme-ova) znam da postoje i to ne podržavam.

Amy Pond ::
Ja ne bih bila nijedan od tih tipova vegana/vegetarijanaca
Takođe, prvenstveno jer ne podržavam (za sebe) da izbacujem iz ishrane bilo šta, nebitno da li je zdravo ili nije. Ishrana gradi imunitet, za koji mislim da mi ne bi bio dovoljno jak kada bih izbacivala određene vrste jela. A i volim skoro svaku vrstu mesa (makar povremeno da jedem) i aspsolutno sve mlečne proizvode.

_________________
our house is a very, very, very fine house Vegetarijanstvo i veganizam E6d90fe544b9853f8532539d8c3a8b08
Nazad na vrh Ići dole
Selina Kyle
もののあわれ
もののあわれ
Selina Kyle


Broj poruka : 10653
Horoskopski znak : Vodolija
Godine : 24
Datum pristupa : 11.10.2013

Vegetarijanstvo i veganizam Empty
PočaljiNaslov: Re: Vegetarijanstvo i veganizam   Vegetarijanstvo i veganizam EmptySre Mar 03, 2021 12:13 am

Mislim da ću da iskoristim uskršnji post da ne jedem meso. bounce
Bez nekog razloga, dosadno mi je i menja mi se ishrana. XD

Užasavaju me vegani koje viđam na internetu koji ljudima nabijaju krivicu što nisu vegani. Pogotovo kulturama kojima je to bukvalno jedino što jedu i ključno za opstanak, jer žive u takvim klimatskim uslovima gde voća i povrća nema, a cene uvezenog su previsoke. Strašno mi je odvratno takvo ponašanje. Veganizam neće rešiti probleme sa životnom sredinom....
Nazad na vrh Ići dole
Selina Kyle
もののあわれ
もののあわれ
Selina Kyle


Broj poruka : 10653
Horoskopski znak : Vodolija
Godine : 24
Datum pristupa : 11.10.2013

Vegetarijanstvo i veganizam Empty
PočaljiNaslov: Re: Vegetarijanstvo i veganizam   Vegetarijanstvo i veganizam EmptySre Jun 16, 2021 12:59 am

Selina Kyle ::
Mislim da ću da iskoristim uskršnji post da ne jedem meso. bounce
Bez nekog razloga, dosadno mi je i menja mi se ishrana. XD
Prošao je Vaskrs i ja još nisam jela meso osim ribe haha tako da mislim da sam sad peskatarijanac ili kako se to zove već. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Kathy H.
traljavi pocetak
traljavi pocetak
Kathy H.


Broj poruka : 10532
Horoskopski znak : Ovan
Godine : 26
Datum pristupa : 21.05.2013
Lokacija : NYC

Vegetarijanstvo i veganizam Empty
PočaljiNaslov: Re: Vegetarijanstvo i veganizam   Vegetarijanstvo i veganizam EmptyČet Jun 17, 2021 11:45 pm

Mene nervira koliko su pojedini ljudi koji su vegani i imaju neki uticaj na drustvenim mrezama u Srbiji zapravo neinformisani i misle da vrlo lako mozes biti vegan kod nas. Sto je totalno pogresno. Zato sto je celokupna veganska ishrana jako skupa i ne moze svako to sebi priustiti. Takodje, radnje koje su specijalizovane za vegansku hranu postoje samo u Beogradu. Izbor veganske hrane u restoranima skoro i da ne postoji ili je nenormalno skupo.

Ne bih bila vegan, ali dopada mi se kako funkcionise "plant based diet" i mislim da bih mogla da imam takvu ishranu, jer volim vecinu tih stvari koje takva ishrana obuhvata.
Nazad na vrh Ići dole
error(no.23)
Moderator
Moderator
error(no.23)


Broj poruka : 27822
Datum pristupa : 05.10.2009

Vegetarijanstvo i veganizam Empty
PočaljiNaslov: Re: Vegetarijanstvo i veganizam   Vegetarijanstvo i veganizam EmptySub Jun 19, 2021 10:36 pm

nisam ni jedno ni drugo
Znam vise od 1 osobe koja pripada ovoj grupi ljudi i to mi je ono cudno, verovala sam da ih je mnogo manje.. ne racunam ljude koje srecem na poslu jer od mene nabavljaju namirnice koje nisu zivotinjskog porekla...

_________________
Vegetarijanstvo i veganizam D8d3668c85712f7e15e277559645f3fe7f3f4ecc
Nazad na vrh Ići dole
Kenzo Tenma
Life Goes On
Life Goes On
Kenzo Tenma


Broj poruka : 110081
Horoskopski znak : Strelac
Godine : 28
Datum pristupa : 06.09.2009

Vegetarijanstvo i veganizam Empty
PočaljiNaslov: Re: Vegetarijanstvo i veganizam   Vegetarijanstvo i veganizam EmptyUto Okt 19, 2021 9:54 am

Mad hatter ::
Jedino ne volim da čujem kao razlog to što vole životinje, jer to mi nije dovoljan razlog. Volim biljke i jedem ih, kontam da je to isto.

Selina Kyle ::
Užasavaju me vegani koje viđam na internetu koji ljudima nabijaju krivicu što nisu vegani. Pogotovo kulturama kojima je to bukvalno jedino što jedu i ključno za opstanak, jer žive u takvim klimatskim uslovima gde voća i povrća nema, a cene uvezenog su previsoke. Strašno mi je odvratno takvo ponašanje. Veganizam neće rešiti probleme sa životnom sredinom....

Kathy H. ::
Zato sto je celokupna veganska ishrana jako skupa i ne moze svako to sebi priustiti. Takodje, radnje koje su specijalizovane za vegansku hranu postoje samo u Beogradu. Izbor veganske hrane u restoranima skoro i da ne postoji ili je nenormalno skupo.

Slazem se. Mislim, svakako obozavam meso, jaja, sve mlecne prozivode, tako da nikad ne bih mogla da ih se odreknem.

_________________
Vegetarijanstvo i veganizam Photo10
When you're in the darkness, you only sink deeper into it.
Keep the light shining.
Nazad na vrh Ići dole
https://girlsthebestalways.forumotion.net
Aleksandra
Admin
Admin
Aleksandra


Broj poruka : 53078
Horoskopski znak : Rak
Godine : 27
Datum pristupa : 03.01.2010

Vegetarijanstvo i veganizam Empty
PočaljiNaslov: Re: Vegetarijanstvo i veganizam   Vegetarijanstvo i veganizam EmptyNed Okt 31, 2021 10:40 pm

Kim Taehyung ::
Mad hatter ::
Jedino ne volim da čujem kao razlog to što vole životinje, jer to mi nije dovoljan razlog. Volim biljke i jedem ih, kontam da je to isto.

Selina Kyle ::
Užasavaju me vegani koje viđam na internetu koji ljudima nabijaju krivicu što nisu vegani. Pogotovo kulturama kojima je to bukvalno jedino što jedu i ključno za opstanak, jer žive u takvim klimatskim uslovima gde voća i povrća nema, a cene uvezenog su previsoke. Strašno mi je odvratno takvo ponašanje. Veganizam neće rešiti probleme sa životnom sredinom....

Kathy H. ::
Zato sto je celokupna veganska ishrana jako skupa i ne moze svako to sebi priustiti. Takodje, radnje koje su specijalizovane za vegansku hranu postoje samo u Beogradu. Izbor veganske hrane u restoranima skoro i da ne postoji ili je nenormalno skupo.

Slazem se. Mislim, svakako obozavam meso, jaja, sve mlecne prozivode, tako da nikad ne bih mogla da ih se odreknem.
Sve se slažem
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Vegetarijanstvo i veganizam Empty
PočaljiNaslov: Re: Vegetarijanstvo i veganizam   Vegetarijanstvo i veganizam Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Vegetarijanstvo i veganizam
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
~Girls Forever~ :: Hrana-
Skoči na: