~Girls Forever~
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PrijemPortalLatest imagesRegistruj sePristupi

Kako se hraniti zdravo?

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Mad hatter
užas postmoderne
užas postmoderne
Mad hatter

Broj poruka : 48326
Horoskopski znak : Vodolija
Godine : 26
Datum pristupa : 27.10.2009

Kako se hraniti zdravo? Empty
PočaljiNaslov: Kako se hraniti zdravo?   Kako se hraniti zdravo? EmptyČet Nov 04, 2021 1:50 am

Koji su vaši saveti o zdravoj ishrani?
Šta treba izbegavati a šta jesti što češće?
Kako preseći i početi sa zdravom ishranom? Very Happy

Selina Kyle
もののあわれ
もののあわれ
Selina Kyle

Broj poruka : 10326
Horoskopski znak : Vodolija
Godine : 22
Datum pristupa : 11.10.2013

PočaljiNaslov: Re: Kako se hraniti zdravo?   Kako se hraniti zdravo? EmptyPon Nov 08, 2021 12:12 pm

Koji su vaši saveti o zdravoj ishrani?
Iskreno, ne volim da pametujem o tome. Mislim da se već širi previše dezinformacija na internetu, ja se iskreno gubim u svemu tome i nikako da skontam šta je zdrava hrana, kako se hraniti zdravo, itd. Dezinformacije na koje mislim se uglavnom tiču dijeta, dijetalnih proizvoda, "organske" hrane...nisam stručnjak i nemam savet Very Happy Možda bi savet bio: razgovarati sa stručnjakom koji zna da kaže svakom kako on lično treba zdravo da se hrani. Očigledno ne pričam iz iskustva, jer ja uvek na svoju ruku menjam ishranu, ali deluje mi kao okej savet. :-D

Šta treba izbegavati a šta jesti što češće?
Opet ne volim da pametujem ali istina je da postoje neke univerzalne smernice (da ne kažem baš pravila) kojima svako može da se vodi. Očigledno, izbegavati šećer (grickalice, slatkiše, sokovi sa puno šećera, posebno gazirani), belo brašno (ne preterivati sa testom i pecivom), mesne prerađevine kao što su viršle, paštete, salame. Ja mnogo volim proizvode od soje (tofu, sojino mleko, soja sos) ali sam skoro dosta čitala o tome koliko može da bude štetna, posebno za ženski organizam...mislim, ima dosta kontradiktornih informacija na internetu konkretno o soji, ali počela sam da izbegavam za svaki slučaj. bbcry (Mislim da, kao i za sve ostalo, samo treba biti umeren) Ne treba preterivati sa prženom hranom i sa mlečnim proizvodima (meni je ovo najteže). Što češće jesti povrće, mahunarke, žitarice, voće, jaja, ribu, meso (ne znam šta je od mesa najzdravije Very Happy) ...
U suštini sve što sam navela treba da se jede (možda može bez mesnih prerađevina i grickalica), ali u svemu treba biti umeren i to je suština c: Ne treba skroz izbaciti nešto što je "nezdravo" niti preterati sa nečim što je zdravo.

Kako preseći i početi sa zdravom ishranom?
Lol
Nazad na vrh Ići dole
error(no.23)
Moderator
Moderator
error(no.23)

Broj poruka : 27435
Datum pristupa : 05.10.2009

PočaljiNaslov: Re: Kako se hraniti zdravo?   Kako se hraniti zdravo? EmptyPet Nov 12, 2021 5:54 pm

Koji su vaši saveti o zdravoj ishrani? joj jan samo znam i da savetujem a ne i da primenjujem bbcry moji saveti su otrpilike imati vise obroka i jednu uzinu.. izbaciti slatko i ako bas mora jesti ga svaki 3 dan i to u odredenim kolicinma tipa red cokolade ne vise, od sokova cedjeno izbaciti gaziranu masnu hranu beli secer i belo brano.. od zcina koristit samo prirodne, ulje maslinovo.. ne koristiti masnoce nni mleko.. btw ja ovo nista ne postujem hahaa
Šta treba izbegavati a šta jesti što češće? izbegavati slatkise ! jesti cesto sve oblike proteina
Kako preseći i početi sa zdravom ishranom? ove casove sam prespavala kad ih je zivot delio hahahah gotosleep

Mesečeva kći
Mesečeva kći
enfant du monde

Broj poruka : 13625
Horoskopski znak : Jarac
Godine : 26
Datum pristupa : 19.12.2009

PočaljiNaslov: Re: Kako se hraniti zdravo?   Kako se hraniti zdravo? EmptyČet Nov 18, 2021 8:24 pm

Mislim da je ključ u načinu na koji predstavimo sebi zdravu ishranu u glavi. Ako nam je plan "od ponedeljka se hranim isključivo zdravo i izbacujem sve ikad što volim zauvek", to je stvarno osuđeno na propast. Kršila sam tako postavljene planove tako što sam se, nakon dana pridržavanja, uveče prežderavala svim i svačim dok mi ne izađe na nos. Onda sam osećala krivicu, gađenje prema samoj sebi i kao da sam nesposobna da ispoštujem ijedan svoj plan i nesposobna da se hranim zdravo. I odustajala sam svaki put.
Kada sam drugačije postavila plan, zapravo sam i krenula da se hranim zdravije i da uopšte imam zdraviji psihički odnos prema sebi i hrani. Rešila sam da u načelu jedem zdravo, ali ako mi se baš jede nešto slatko ili neka brza hrana, da pojedem, samo u manjoj količini. To slatko bi bio recimo jedan red čokolade, ta brza hrana bi bila, na primer, pola sendviča umesto celog; nešto sitno, a dovoljno da mi ta "potreba" bude zadovoljena. Bilo je važno i da se nakon tog jednog reda čokolade ili pola sendviča zaustavim i da ne pojedem više od toga, jer mi se objektivno svakako više ne traži, a više od toga bi bilo kršenje plana. Zbog takve dozvole samoj sebi, nakon pojedene čokolade ili sendviča, nastavljala sam da jedem zdravo i bez osećaja da sam nešto prekršila, nisam bila nesrećna jer mi je zabranjeno da nešto jedem, a i dalje sam održavala zdravu ishranu. Tako da sam zaključila da je, bar meni, samo važno imati realnu granicu, ispoštovati tu granicu i biti umeren, ne ići u krajnosti prežderavanja i ne ići u krajnosti apsolutnog zabranjivanja sebi bilo čega.

U zdravoj ishrani mi trenutno najveći problem pravi to što mene mrzi da spremam, ali trudim se koliko mogu i dovešću i to kad tad do nivoa na kom želim da bude.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Kako se hraniti zdravo?   Kako se hraniti zdravo? Empty

Nazad na vrh Ići dole

Kako se hraniti zdravo?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
~Girls Forever~ :: Hrana-
Skoči na: