~Girls Forever~
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemPortalRegistruj sePristupi

 

 Kućni poslovi

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Mad hatter
užas postmoderne
užas postmoderne
Mad hatter


Broj poruka : 48537
Horoskopski znak : Vodolija
Godine : 28
Datum pristupa : 27.10.2009

Kućni poslovi Empty
PočaljiNaslov: Kućni poslovi   Kućni poslovi EmptySub Nov 27, 2021 10:31 am

Koliko često obavljate kućne poslove?
Koliki je prostor u kom živite i koliko vremena vam je potrebno da sredite?
Šta vama spada u svakodnevno sređivanja a šta u "generalno" sređivanje?
Koji kućni posao volite najviše a koji najmanje?

_________________
our house is a very, very, very fine house Kućni poslovi E6d90fe544b9853f8532539d8c3a8b08
Nazad na vrh Ići dole
Selina Kyle
もののあわれ
もののあわれ
Selina Kyle


Broj poruka : 10650
Horoskopski znak : Vodolija
Godine : 24
Datum pristupa : 11.10.2013

Kućni poslovi Empty
PočaljiNaslov: Re: Kućni poslovi   Kućni poslovi EmptySub Nov 27, 2021 1:35 pm

Koliko često obavljate kućne poslove?
Svakodnevno.

Koliki je prostor u kom živite i koliko vremena vam je potrebno da sredite?
Soba, hodnik sa kuhinjicom i kupatilo (u studentskom domu). Ne treba mi puno vremena.
Kod kuće imam svoju sobu koju ja čistim, uglavnom ja sređujem i kupatilo na spratu, ali i sve ostale prostorije sređujemo svi, logično Very Happy Plus terasu i dvorište.

Šta vama spada u svakodnevno sređivanja a šta u "generalno" sređivanje?
Svakodnevna - pranje sudova, brisanje prašine, izbacivanje smeća i generalno sređivanje stvari :-D
"Generalno" sređivanje dešava se otprilike jednom nedeljno, kad odgovara i cimerki i meni. U generalku spada usisavanje i ribanje podova, ribanje kupatila, čišćenje prozora i opet naravno skupljanje prašine. Pranje veša je isto "generalno" sređivanje ahaha ali nevezano je za sređivanje sobe.
Kod kuće mi je otprilike isto tako, s tim što češće usisavam jer imam svoj usisivač, a ne domski lol, plus kod kuće čistim i Olijev "toalet" po potrebi hahaha, Olijevu posudu sa hranom, Olija, nameštaj i odeću od Olijevih dlaka bbcry

Koji kućni posao volite najviše a koji najmanje?
Volim da brišem prašinu, ne može da mi prođe dan da ne prebrišem radni sto i računar, ne znam. Ne volim baš da ribam podove. Ne volim da perem sudove posle nekog velikog obroka, recimo, ali u domu nemam uslova da spremam te "velike obroke", a kod kuće imamo mašinu za pranje sudova. hee
Nazad na vrh Ići dole
Mad hatter
užas postmoderne
užas postmoderne
Mad hatter


Broj poruka : 48537
Horoskopski znak : Vodolija
Godine : 28
Datum pristupa : 27.10.2009

Kućni poslovi Empty
PočaljiNaslov: Re: Kućni poslovi   Kućni poslovi EmptyČet Dec 02, 2021 4:43 am

Koliko često obavljate kućne poslove?
Svakodnevno:-D

Koliki je prostor u kom živite i koliko vremena vam je potrebno da sredite?
Veliki je prostor, za svakodnevno sređivanje mi treba 30-45 min a za generalno po nekoliko sati.

Šta vama spada u svakodnevno sređivanja a šta u "generalno" sređivanje?
Pranje sudova i ribanje kuhinje obavljam svakodnevno a trudim se i da svakog dana usisavam posebno jer imam dva kućna ljubimca. Ako ne stignem svakog, svakog drugog usisam obavezno. I svakog dana čistim stočiće u dnevnoj sobi. Uglavnom i svakog dana prostirem veš, stvarno nemam objašnjenje odakle nam toliko veša ss
U generalno sređivanje podrazumevam detaljnije usisavanje (pomeranje svog nameštaja), ribanje podova, detaljno brisanje prašine i ribanje kupatila.
Prozore brišem nekoliko puta godišnje, hvala bogu hee
Svakodnevna čišćenja delim sa Krstom, a generalno obavezno ja obavljam jer sam urednija i volim da
Zavisi mi od slobodnih dana, ali uglavnom jednom u deset dana radim geleralku usisavam

Koji kućni posao volite najviše a koji najmanje?
Ribanje podova ne volim, više zbog čekanja da se osuši nego zbog samog posla. Pranje prozora mrzim, odnosno prezirem. Najviše volim usisavanje, ribanje šporeta i pranje sudova.

_________________
our house is a very, very, very fine house Kućni poslovi E6d90fe544b9853f8532539d8c3a8b08
Nazad na vrh Ići dole
enfant du monde
Mesečeva kći
Mesečeva kći
enfant du monde


Broj poruka : 13673
Horoskopski znak : Jarac
Godine : 27
Datum pristupa : 19.12.2009

Kućni poslovi Empty
PočaljiNaslov: Re: Kućni poslovi   Kućni poslovi EmptyNed Mar 20, 2022 9:33 pm

Citat :
Koliko često obavljate kućne poslove?
Neke sitnije svakog dana.

Citat :
Koliki je prostor u kom živite i koliko vremena vam je potrebno da sredite?
Zavisi koliko se posvetim, ako samo malo pospremam, ne treba mi duže od sat, a ako čistim detaljno sve živo, može bukvalno nedelju dana da potraje.

Citat :
Šta vama spada u svakodnevno sređivanja a šta u "generalno" sređivanje?
Svakodnevno svakako pranje sudova, zatezanje kreveta, sklanjanje krša, odnosno vraćanje stvari na svoje mesto, brisanje prašine. Generalno mi je sve to isto, plus usisavanje i ribanje.
Imam i neko nadgeneralno ahahah, tad brišem i prozore, vrata, frižider, sređujem ormane, usisavam i ribam detaljnije, odmašćujem sve živo.

Citat :
Koji kućni posao volite najviše a koji najmanje?
Volim pranje sudova i usisavanje, ne volim ribanje i ribanje wc šolje. Organski ne podnosim kačenje i sklanjanje veša, ni peglanje.
Nazad na vrh Ići dole
Mad hatter
užas postmoderne
užas postmoderne
Mad hatter


Broj poruka : 48537
Horoskopski znak : Vodolija
Godine : 28
Datum pristupa : 27.10.2009

Kućni poslovi Empty
PočaljiNaslov: Re: Kućni poslovi   Kućni poslovi EmptyNed Mar 27, 2022 10:44 pm

enfant du monde ::

Imam i neko nadgeneralno ahahah, tad brišem i prozore, vrata, frižider, sređujem ormane, usisavam i ribam detaljnije, odmašćujem sve živo.
Takođe cheers To uglavnom razvučem na nekoliko dana, mada mi naiđe period kad sve to radim redovnije pa mogu u istom danu sve da stignem, ali to je retko

_________________
our house is a very, very, very fine house Kućni poslovi E6d90fe544b9853f8532539d8c3a8b08
Nazad na vrh Ići dole
error(no.23)
Moderator
Moderator
error(no.23)


Broj poruka : 27792
Datum pristupa : 05.10.2009

Kućni poslovi Empty
PočaljiNaslov: Re: Kućni poslovi   Kućni poslovi EmptySub Apr 02, 2022 4:05 pm

Mad hatter ::
Koliko često obavljate kućne poslove?
Koliki je prostor u kom živite i koliko vremena vam je potrebno da sredite?
Šta vama spada u svakodnevno sređivanja a šta u "generalno" sređivanje?
Koji kućni posao volite najviše a koji najmanje?

kada treba svaki deo da pretresem to raim jednom ili dva puta mesecno..
Mali je prostor tako da g ja ovko jednom nedlejno a nekad dvaput sredim celog za manje od 3h
Svakodnevno je brisave prasine, pranje sudja, usisavanje,kuvanje, nekad i ukljucivanje masina vise puta u toku dana, vodjenje racuna o kupatilu. a generalno je kad skidam sve knjige sa police, kuhinjske plakare otvorama zatvram, cistim ormane bacam stvari i premestam sta mi treba itd.. ovo
najvise volim pranje sudova i kuvanje a najanje usisavanje prasine

_________________
Kućni poslovi D8d3668c85712f7e15e277559645f3fe7f3f4ecc
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Kućni poslovi Empty
PočaljiNaslov: Re: Kućni poslovi   Kućni poslovi Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Kućni poslovi
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
~Girls Forever~ :: Svakodnevni život-
Skoči na: