~Girls Forever~
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PrijemPortalLatest imagesRegistruj sePristupi

Glasanje na izborima

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
Mad hatter
užas postmoderne
užas postmoderne
Mad hatter

Broj poruka : 48326
Horoskopski znak : Vodolija
Godine : 26
Datum pristupa : 27.10.2009

Glasanje na izborima Empty
PočaljiNaslov: Glasanje na izborima   Glasanje na izborima EmptyPon Dec 27, 2021 12:40 am

Da li glasate na izborima?
Kako birate političke opcije za koje glasate?
Koliko izborna kampanja utiče na vaše stavove o strankama?
Da li smatrate da je važno glasati i zbog čega imate takav stav?

Da li ćete glasati u januaru na referendumu o promenama Ustava Srbije u oblasti pravosuđa?

error(no.23)
Moderator
Moderator
error(no.23)

Broj poruka : 27435
Datum pristupa : 05.10.2009

PočaljiNaslov: Re: Glasanje na izborima   Glasanje na izborima EmptyČet Jan 06, 2022 3:44 pm

Da li glasate na izborima? jesam nekada
Kako birate političke opcije za koje glasate? subjektivno jako
Koliko izborna kampanja utiče na vaše stavove o strankama? ne preterano, misljenje mi je uglavnom isto i pre i posle
smatram da je vazno glasati makar da bi se predupretila zloupotreba vasih glasova
Da li ćete glasati u januaru na referendumu o promenama Ustava Srbije u oblasti pravosuđa?
planiram da glasam

Mesečeva kći
Mesečeva kći
enfant du monde

Broj poruka : 13625
Horoskopski znak : Jarac
Datum pristupa : 19.12.2009

PočaljiNaslov: Re: Glasanje na izborima   Glasanje na izborima EmptyPon Jan 24, 2022 4:26 pm

Smatram da jeste važno glasati, ali istovremeno sam ona osoba koja se neće bog zna kako potruditi da ode u svoj grad samo da bi glasala Very Happy Ako sam kod kuće kada se organizuje glasanje, glasam.
Kampanja ne utiče na moje glasanje, štaviše mislim da bi me svaka agresivna kampanja odbila. Mene lično bi najpre opredelilo da glasam za nekoga onda kada mi nekim delima pokaže da zaslužuje vlast, organizuje neke korisne akcije, pomaže pojedincima ili grupama konkretnim radnjama i ne čeka vlast ili predizborni period za to, već to radi redovno, konstantno i dok je i na mestu opozicije. Previše pričanja i filozofiranja političara o tome šta je loše me ne opredeljuje za glasanje ukoliko taj političar uz to ne nudi i konkretna rešenja i ne bavi se konkretnim delima kojima bi nešto makar popravio.
U ovom trenutku mislim da bih potrčala da glasam za nekoga ko nikada ne pomene Vučića ni SNS ni vlast, već isključivo govori o svom programu, svojim planovima i predlaže konkretna rešenja za bilo šta o čemu govori, pa makar se ne slagala sa njegovim stavovima Very Happy

Nisam glasala na referendumu jer nisam bila kod kuće tog dana, a čak i da sam bila mislim da ne bih izašla jer sam zacrtala u svojoj glavi da rezultat ovog referenduma ne bi imao nikakve realne važnosti i da se stvari suštinski neće promeniti bez obzira da li se izglasa da ili ne.
Nazad na vrh Ići dole
Mad hatter
užas postmoderne
užas postmoderne
Mad hatter

PočaljiNaslov: Re: Glasanje na izborima   Glasanje na izborima EmptySre Feb 23, 2022 5:07 am

Da li glasate na izborima?
Da

Kako birate političke opcije za koje glasate?
Teško hahah Teško mi je da izaberem koja politička opcija mi je najbliža i onda glasam za opcije koje su oko centra, malo desno od centra.

Koliko izborna kampanja utiče na vaše stavove o strankama?
Ne previše jer pratim politiku svakodnevno, ali utiče dovoljno. Volim da u kampanji vidim čime se bave kandidati, odnosno čime se ne bave.

Za mene jeste važno da glasam, osećam to kao neku vrstu obaveze. Ne smatram da je moj glas odlučujući, ali osećam potrebu da iznesem svoj stav na taj način.

Glasala sam za ustavne promene.

Kathy H.
traljavi pocetak
traljavi pocetak
Kathy H.

Broj poruka : 10532
Horoskopski znak : Ovan
Godine : 24
Datum pristupa : 21.05.2013

PočaljiNaslov: Re: Glasanje na izborima   Glasanje na izborima EmptySre Mar 02, 2022 1:09 pm

Ne glasam i nisam izlazila na izbore do sada.
Mozda jednog dana politika pocne da me zanima, ali trenutno to nije slucaj.
Nazad na vrh Ići dole
Selina Kyle
もののあわれ
もののあわれ
Selina Kyle

Broj poruka : 10326
Godine : 22
Datum pristupa : 11.10.2013

PočaljiNaslov: Re: Glasanje na izborima   Glasanje na izborima EmptyPet Mar 18, 2022 10:26 pm

enfant du monde ::
mislim da bi me svaka agresivna kampanja odbila. Mene lično bi najpre opredelilo da glasam za nekoga onda kada mi nekim delima pokaže da zaslužuje vlast, organizuje neke korisne akcije, pomaže pojedincima ili grupama konkretnim radnjama i ne čeka vlast ili predizborni period za to, već to radi redovno, konstantno i dok je i na mestu opozicije.
Ne bavim se politikom svakodnevno, tako da mislim da kampanja ipak u značajnoj meri utiče na moj stav i izbor.
Mad hatter ::
Za mene jeste važno da glasam, osećam to kao neku vrstu obaveze. Ne smatram da je moj glas odlučujući, ali osećam potrebu da iznesem svoj stav na taj način.
Apsolutno se isto osećam. Još pre nego što sam napunila 18 sam doživljavala izbore kao obavezu, sećam se da sam 2017. ubeđivala društvo iz generacije (one koji su do tad bili punoletni) koliko je važno da glasaju na predsedničkim izborima Glasanje na izborima 1f480. Ali otkad i ja mogu da glasam, uprkos tome što ih još uvek doživljavam kao obavezu, mnogo bolje razumem ljude koji ne izlaze na izbore. Volela bih da sam odlučnija i sigurnija u svom izboru.
Nazad na vrh Ići dole
Mad hatter
užas postmoderne
užas postmoderne
Mad hatter

PočaljiNaslov: Re: Glasanje na izborima   Glasanje na izborima EmptyNed Mar 27, 2022 10:52 pm

Selina Kyle ::
Još pre nego što sam napunila 18 sam doživljavala izbore kao obavezu
aha
Selina Kyle ::
uprkos tome što ih još uvek doživljavam kao obavezu, mnogo bolje razumem ljude koji ne izlaze na izbore.
Takođe razumem neizlaženje, jer kao neko ko svakodnevno prati političku scenu razumem zašto nekome deluje da nema mnogo izbora. A ima ga plac Ali neizlazak na izbore doživljavam kao nemanje stava, što je i logično, a iskreno mi je baš žao da nemam baš nikakav stav po pitanju države u kojoj živim.

Selina Kyle
もののあわれ
もののあわれ
Selina Kyle

Broj poruka : 10326
Godine : 22
Datum pristupa : 11.10.2013

PočaljiNaslov: Re: Glasanje na izborima   Glasanje na izborima EmptySub Apr 30, 2022 11:13 pm

Takođe. Imam razumevanja za ljude koji misle da nema mnogo izbora i ne glasaju, ali meni lično savest ne dopušta da, kao što si napisala, nemam stav po pitanju države u kojoj živim i države u kakvoj želim da živim. Ne kažem da mi je stav prema tome jasno definisan i još manje da mi se (konkretno na poslednjim izborima) uklopio 100% sa bilo kojim od kandidata. Ali mi je mnogo strašnija opcija da nemam baš nikakav stav.
Takođe, argument "moj glas ništa neće da promeni"/"moj glas nije vredan" me strašno nervira, posebno kod mladih ljudi. Hajde, ponovo razumem donekle, ali je nekako baš tužno čuti od mladog, obrazovanog čoveka.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Glasanje na izborima   Glasanje na izborima Empty

Nazad na vrh Ići dole

Glasanje na izborima
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
~Girls Forever~ :: Stavovi-
Skoči na: